החל להקליד את מחרוזת החיפוש שלך בשורה מעל ולחץ Enter לביצוע החיפוש. לחץ על Esc לביטול החיפוש.

יוסי זיו

יליד תל-אביב, 1951, בעל תואר דוקטור למדע (כימיה), ולמד לתארים גבוהים בפילוסופיה. לימד מדע ופילוסופיה במכללות בארץ ובבית-ספר בינלאומי בשוויץ.
ערך את כתב-העת הבינתחומי מקום למחשבה ועם צבי ינאי, את הגיליונות האחרונים של כתב-העת מחשבות, היה חבר מערכת בגליליאו ובשדמות ועורך מדעי בספריית מעריב. בין השנים 1997-2002 ארגן והנחה סדרות בינתחומיות במוזיאון תל-אביב לאמנות.
פרסם מאמרים רבים בפילוסופיה ובמדע, וכן ביקורות ספרים, בכתבי עת ובעיתונות היומית.
 ספריו פילוסופיה וטעם החיים, מסות ומאמרים, ראה אור בשנת 2002 וזכה לשבחים. בשנת 2013 ראה אור הרומן הנשים של ברוך לוי, ובשנת 2017 ראה אור הרומן צרותיו הטובות. שני הרומנים זכו לביקורות משבחות.
מאז 2003 חי בשוויץ.

יליד תל-אביב, 1951, בעל תואר דוקטור למדע (כימיה), ולמד לתארים גבוהים בפילוסופיה. לימד מדע ופילוסופיה במכללות בארץ ובבית-ספר בינלאומי בשוויץ. ערך את כתב-העת הבינתחומי מקום למחשבה ועם צבי ינאי, את הגיליונות האחרונים של כתב-העת מחשבות, היה חבר מערכת בגליליאו ובשדמות ועורך מדעי בספריית מעריב. בין השנים 1997-2002 ארגן והנחה סדרות בינתחומיות במוזיאון תל-אביב לאמנות. פרסם מאמרים רבים בפילוסופיה ובמדע, וכן ביקורות ספרים, בכתבי עת ובעיתונות היומית.  ספריו פילוסופיה וטעם החיים, מסות ומאמרים, ראה אור בשנת 2002 וזכה לשבחים. בשנת 2013 ראה אור הרומן הנשים של ברוך לוי, ובשנת 2017 ראה אור הרומן צרותיו הטובות. שני הרומנים זכו לביקורות משבחות. מאז 2003 חי בשוויץ.

ספרים של יוסי זיו שנמכרים באתר:
 • צרותיו הטובות
  מאת:
  האם גבר יכול לאהוב שתי נשים בו זמנית? כל שכן אחיות? בזמנים הסוערים של שלהי האינתיפדה השניה, נקרע נחום פז, גבר באמצע חייו, בין אשתו לגיסתו. הוא פגש את שתיהן באותו זמן והתאהב בהן. התחתן עם האחת, ואחותה נישאה לאחר.... להמשך

  הספר זמין לקריאה במכשירים:
 • במבצע!
  הנשים של ברוך לוי
  מאת:
  ד"ר ברוך לוי, גבר בגיל העמידה, מרצה לפילוסופיה במכללה להכשרת מורים, הוא אדם לא מלבב במיוחד. מרוכז בעצמו למעלה מן המידה, שמרן, קצת שוביניסט, קצת מיזוגֶן (למרות משיכתו העזה לנשים) ואתאיסט גמור, המוצא עונג בעובדה שכמה מהסטודנטיות הדתיות שלו חזרו... להמשך

  הספר זמין לקריאה במכשירים: