החל להקליד את מחרוזת החיפוש שלך בשורה מעל ולחץ Enter לביצוע החיפוש. לחץ על Esc לביטול החיפוש.

נורית מנור

נורית מנור, אמנית רב תחומית וסופרת, חיה ויוצרת בתל אביב.

ילידת בולגריה (יולי 1944). עלתה עם משפחתה לארץ וגדלה ביפו של שנות החמישים. המקום שכבש את ליבה בילדותה – שוק הפשפשים ביפו.

את דרכה האמנותית החלה ב״מכון אבני לאמנות״ בגיל 16. בשנות השבעים גרה ולמדה אמנות בלונדון. בתום לימודיה שבה ארצה לנופי הנגב ולקריית האמנים בערד והציגה מעבודותיה בתערוכות ברחבי הארץ. מאז שנות השמונים יוצרת בתל אביב.

עם מציאת הצוללת דקר ב-1999, נפתח גם הצוער הפרטי (אלמנת איש צוות) והיא התמסרה לכתיבה.

גם בכתיבה משתמשת במוטיבים ציוריים וכמו בציור אימפרסיוניסטי מתארת מצבים בקווים פשוטים וחדים ובראייה מקורית, מתובלים בריחות, טעמים, צבעים ורגש.

ספריה:

״האביב הקצר של גרטה גרבו״ (2005)

״בית הספר האנגלי״ (2013) חתום בשם עט נורה לוי, שם נעוריה.

״אפרודיטה בחוף מציצים״ (2021)

נורית מנור, אמנית רב תחומית וסופרת, חיה ויוצרת בתל אביב. ילידת בולגריה (יולי 1944). עלתה עם משפחתה לארץ וגדלה ביפו של שנות החמישים. המקום שכבש את ליבה בילדותה - שוק הפשפשים ביפו. את דרכה האמנותית החלה ב״מכון אבני לאמנות״ בגיל 16. בשנות השבעים גרה ולמדה אמנות בלונדון. בתום לימודיה שבה ארצה לנופי הנגב ולקריית האמנים בערד והציגה מעבודותיה בתערוכות ברחבי הארץ. מאז שנות השמונים יוצרת בתל אביב. עם מציאת הצוללת דקר ב-1999, נפתח גם הצוער הפרטי (אלמנת איש צוות) והיא התמסרה לכתיבה. גם בכתיבה משתמשת במוטיבים ציוריים וכמו בציור אימפרסיוניסטי מתארת מצבים בקווים פשוטים וחדים ובראייה מקורית, מתובלים בריחות, טעמים, צבעים ורגש. ספריה: ״האביב הקצר של גרטה גרבו״ (2005) ״בית הספר האנגלי״ (2013) חתום בשם עט נורה לוי, שם נעוריה. ״אפרודיטה בחוף מציצים״ (2021)

ספרים של נורית מנור שנמכרים באתר:
 • במבצע!
  אפרודיטה בחוף מציצים
  צעיר מגיע לחוף מציצים בתל אביב ופוגש את אפרודיטה. צעירה מטיילת בהודו וחווה פגישה יוצאת דופן. מפגינה זועקת זעקה אוניברסלית בשם השותקים. סיפור על עוז נפש של אישה באברבנאל. נסיעה לפסטיבל מוזיקה בדרום צרפת. ב"אפרודיטה בחוף מציצים" יש סיפורים קטנים... להמשך

  הספר זמין לקריאה במכשירים:
 • במבצע!
  האביב הקצר של גרטה גרבו
  בספרה ״האביב הקצר של גרטה גרבו״ מתארת נורית מנור את חוויותיה של ילדה בבית הוריה מגיל שנתיים ועד לגיל שבע. הילדה הקטנה מובילה את הקורא בסיפור קצבי מרתק לחוות את שראתה ושמעה סביבה, ולתוך הרגשותיה וקורותיה. סיפורה האינטימי משופע בתיאורים... להמשך

  הספר זמין לקריאה במכשירים: