החל להקליד את מחרוזת החיפוש שלך בשורה מעל ולחץ Enter לביצוע החיפוש. לחץ על Esc לביטול החיפוש.

יאיר דוד

יאיר דוד, ישראלי, בן קיבוץ גברעם, צייר מנעוריו. החל ללמוד את רזי הציור בצבעי־מים בקורסים לציור של בני תנועת הקיבוץ־המאוחד. המשיך ולמד מציירים מובילים ישראלים ובהם אביגדור סטימצקי. לאחר שנחשף לציורי־הנוף של ציירי המאה התשע־עשרה הבריטים קיים שישה מסעות ציור לבריטניה, שם רכש את הטכניקות שהיו מקובלות במאה התשע־עשרה. הציג מיצירותיו בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות רבות, בכללן מוזיאון־ישראל. היה חבר באגודת הציירים והפסלים בישראל.
יאיר שירת כצנחן בסיירת הצנחנים וכנווט קרב בחיל־האוויר. פעמיים נטש את מטוסו בשטח אויב וחולץ. זכה בפרס ביטחון ישראל בעבור אחת מיוזמות הפיתוח שלו. בהשכלתו הוא מהנדס, משפטן ודוקטור לפילוסופיה. במקצועו, בין־השאר, הוא עורך פטנטים, בעל ניסיון בתעשייה המתקדמת בישראל והקים חברות־הזנק.

יאיר דוד, ישראלי, בן קיבוץ גברעם, צייר מנעוריו. החל ללמוד את רזי הציור בצבעי־מים בקורסים לציור של בני תנועת הקיבוץ־המאוחד. המשיך ולמד מציירים מובילים ישראלים ובהם אביגדור סטימצקי. לאחר שנחשף לציורי־הנוף של ציירי המאה התשע־עשרה הבריטים קיים שישה מסעות ציור לבריטניה, שם רכש את הטכניקות שהיו מקובלות במאה התשע־עשרה. הציג מיצירותיו בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות רבות, בכללן מוזיאון־ישראל. היה חבר באגודת הציירים והפסלים בישראל. יאיר שירת כצנחן בסיירת הצנחנים וכנווט קרב בחיל־האוויר. פעמיים נטש את מטוסו בשטח אויב וחולץ. זכה בפרס ביטחון ישראל בעבור אחת מיוזמות הפיתוח שלו. בהשכלתו הוא מהנדס, משפטן ודוקטור לפילוסופיה. במקצועו, בין־השאר, הוא עורך פטנטים, בעל ניסיון בתעשייה המתקדמת בישראל והקים חברות־הזנק.

ספרים של יאיר דוד שנמכרים באתר:
  • בעקבות ציירי־הנוף הבריטים של המאה התשע־עשרה
    מאת:
    לקראת תחילת המאה התשע־עשרה מצאו ציירים בריטים עניין רב והשראה ביופי הטבעי של נופי האי הבריטי, יופי טבעי המועצם בהשפעת האטמוספירה רווית הלחות, האופיינית לאי זה, על האור. אלו גילו את יתרונות צבעי־המים כחומר המתאים ביותר לייצוג מראות נופים אלו.... להמשך

    הספר זמין לקריאה במכשירים: