החל להקליד את מחרוזת החיפוש שלך בשורה מעל ולחץ Enter לביצוע החיפוש. לחץ על Esc לביטול החיפוש.

איריס בקשי

ד”ר איריס בקשי, חוקרת בתחום הסוציולוגיה של החינוך את משמעות תפקיד המורה בהקשר חברתי. מחקריה האחרונים עסקו באמפתיה של מורה כמפתח לבניית יחסים טובים בכיתה, ובתוך כך בגורמים שמקדמים ובולמים אמפתיה כזו. מזה כעשור היא מלווה סטודנטיות וסטודנטים לחינוך בעבודה מחקרית הכוללת שיחות עמוקות עם אנשים שחווים יחס אי-שוויוני על רקע כלשהו. זאת על מנת לערער הרגלי מחשבה, תפיסות ודעות קדומות חבויות, לבחון אותן בביקורתיות ובאומץ, ולהניע שיח שמטרתו לפתח אופני חשיבה והתנהגות חדשים כלפי הזולת במרחב החברתי הישראלי.
אירס בקשי מכהנת כראש החוג לחינוך וראש המחלקה לחינוך יסודי במכללת סמינר הקיבוצים.

ד"ר איריס בקשי, חוקרת בתחום הסוציולוגיה של החינוך את משמעות תפקיד המורה בהקשר חברתי. מחקריה האחרונים עסקו באמפתיה של מורה כמפתח לבניית יחסים טובים בכיתה, ובתוך כך בגורמים שמקדמים ובולמים אמפתיה כזו. מזה כעשור היא מלווה סטודנטיות וסטודנטים לחינוך בעבודה מחקרית הכוללת שיחות עמוקות עם אנשים שחווים יחס אי-שוויוני על רקע כלשהו. זאת על מנת לערער הרגלי מחשבה, תפיסות ודעות קדומות חבויות, לבחון אותן בביקורתיות ובאומץ, ולהניע שיח שמטרתו לפתח אופני חשיבה והתנהגות חדשים כלפי הזולת במרחב החברתי הישראלי. אירס בקשי מכהנת כראש החוג לחינוך וראש המחלקה לחינוך יסודי במכללת סמינר הקיבוצים.

ספרים של איריס בקשי שנמכרים באתר:
  • במבצע!
    יחס מפלה חמקמק
    "המועקה הרי נמצאת אצל האדם האחר. אני אפילו לא צריכה להגיד. אני לא באה אף פעם ואומרת למישהו אחר, "אתה כזה וכזה". אני אומרת, "אני כזאת וכזאת", ומה שאני הוא איזושהי מראה שמשקפת לאנשים אחרים משהו על עצמם גם, על... להמשך

    הספר זמין לקריאה במכשירים: