החל להקליד את מחרוזת החיפוש שלך בשורה מעל ולחץ Enter לביצוע החיפוש. לחץ על Esc לביטול החיפוש.

אדית דוידוביץ

אדית נולדה בכ״ג בניסן ה’ תרפ״ד (27 אפריל 1924) בהונגריה ונפטרה בכ״ה בשבט ה’תשס״ח (01 פברואר 2008) בבלגיה.

היא בתו של הרב יהודה לייביש שטרן זצ״ל, רב של בית הכנסת רש״י בפריס ובעל ״שפתי יהודה״. היא גורשה מצרפת הכבושה לאושוויץ ב-1944, שם נרצחו חלק מבני משפחתה.

 

אחרי המלחמה, אדית הקימה משפחה חדשה עם ניצול שואה בשם שלמה דוידוביצי, בעל ״ליקוטי שלמה״. לזוג נולדו חמישה ילדים וזכו גם לנכדים ונינים.

 

אמונתה העמוקה אשר סייע בידה לשרוד את מחנה המוות לא נחלש לאורך השנים והמשיך לשמור עליה ועל משפחתה.

 

היא הרבתה להרצות על קורותיה במחנה המוות בעיקר בפני צעירים ובבתי ספר. ששים שנה לאחר השואה, היא הסכימה להעלות על הכתב את סיפורה ואת קורותיה כך שפרק אפל זה של ההיסטוריה היהודית לא ישכח.

 

בשנת 2004 אדית זכתה לאות הכבוד החשוב ביותר בצרפת ״Legion d’honneur” כהוקרה על פעילותה למען זיכרון השואה בקרב הנוער.

אדית נולדה בכ״ג בניסן ה' תרפ״ד (27 אפריל 1924) בהונגריה ונפטרה בכ״ה בשבט ה'תשס״ח (01 פברואר 2008) בבלגיה. היא בתו של הרב יהודה לייביש שטרן זצ״ל, רב של בית הכנסת רש״י בפריס ובעל ״שפתי יהודה״. היא גורשה מצרפת הכבושה לאושוויץ ב-1944, שם נרצחו חלק מבני משפחתה.   אחרי המלחמה, אדית הקימה משפחה חדשה עם ניצול שואה בשם שלמה דוידוביצי, בעל ״ליקוטי שלמה״. לזוג נולדו חמישה ילדים וזכו גם לנכדים ונינים.   אמונתה העמוקה אשר סייע בידה לשרוד את מחנה המוות לא נחלש לאורך השנים והמשיך לשמור עליה ועל משפחתה.   היא הרבתה להרצות על קורותיה במחנה המוות בעיקר בפני צעירים ובבתי ספר. ששים שנה לאחר השואה, היא הסכימה להעלות על הכתב את סיפורה ואת קורותיה כך שפרק אפל זה של ההיסטוריה היהודית לא ישכח.   בשנת 2004 אדית זכתה לאות הכבוד החשוב ביותר בצרפת ״Legion d'honneur" כהוקרה על פעילותה למען זיכרון השואה בקרב הנוער.

ספרים של אדית דוידוביץ שנמכרים באתר:
  • במבצע!
    ״לא אמות כי אחיה ואספר מעשה י-ה״
    אדית דוידוביצי, מספר 80661. כתיבת זיכרונות אישיים! האין היא זהה לכתיבת היסטוריה? עבור ניצול שואה, קיבוע הזיכרונות וההד שהם מעלים באדם משתנים בהתאם לזמן ולמצב רוחו. האנשים שלא חוו ניסיון זה לא יבינו זאת לעולם. קשה לדמיין ש"אושוויץ" מסמל רק... להמשך

    הספר זמין לקריאה במכשירים: