החל להקליד את מחרוזת החיפוש שלך בשורה מעל ולחץ Enter לביצוע החיפוש. לחץ על Esc לביטול החיפוש.

שרלוט פרקינס גילמן

שרלוט פרקינס גילמן נולדה ב-1860 בקונטיקט, ארה”ב. סופרת, משוררת, מרצה, כלכלנית ופעילה חברתית שסירבה להיות מתויגת כפמיניסטית בלבד ודגלה בחשיבות המאבק על ‘צדק לכול’. בגיל עשרים וארבע נישאה לאמן צ’רלס וולטר סטטסון. לאחר לידת בתם הראשונה סבלה ממה שמאובחן כיום כדיכאון אחרי לידה, ובצעד חריג לתקופתה עזבה את בן זוגה ועברה לקליפורניה עם הילדה. שם החלה את חייה המקצועיים ככותבת ואשת רוח משפיעה, הקימה כתב עת חלוצי The Forerunner, שתפוצתו הגיעה אל מעבר לים, וכתבה את יצירתה המפורסמת ביותר “הטפט הצהוב”. בגיל שבעים ושלוש חלתה בסרטן השד וכעבור שנתיים בחרה לסיים את חייה.

כתיבתה של גילמן ידועה כנשכנית, לא פעם מצחיקה ותמיד מעוררת מחשבה, ונדמה שככל שהשנים חולפות, לא רק שאינה מתיישנת, אלא נעשית רלוונטית יותר לימינו.

שרלוט פרקינס גילמן נולדה ב-1860 בקונטיקט, ארה"ב. סופרת, משוררת, מרצה, כלכלנית ופעילה חברתית שסירבה להיות מתויגת כפמיניסטית בלבד ודגלה בחשיבות המאבק על 'צדק לכול'. בגיל עשרים וארבע נישאה לאמן צ'רלס וולטר סטטסון. לאחר לידת בתם הראשונה סבלה ממה שמאובחן כיום כדיכאון אחרי לידה, ובצעד חריג לתקופתה עזבה את בן זוגה ועברה לקליפורניה עם הילדה. שם החלה את חייה המקצועיים ככותבת ואשת רוח משפיעה, הקימה כתב עת חלוצי The Forerunner, שתפוצתו הגיעה אל מעבר לים, וכתבה את יצירתה המפורסמת ביותר "הטפט הצהוב". בגיל שבעים ושלוש חלתה בסרטן השד וכעבור שנתיים בחרה לסיים את חייה. כתיבתה של גילמן ידועה כנשכנית, לא פעם מצחיקה ותמיד מעוררת מחשבה, ונדמה שככל שהשנים חולפות, לא רק שאינה מתיישנת, אלא נעשית רלוונטית יותר לימינו.

ספרים של שרלוט פרקינס גילמן שנמכרים באתר:
  • בניניה מקיאוולי
    בניניה מקיאוולי היא נוכלת. אבל לא נוכלת רגילה, כי אם נוכלת טובה. בגיל צעיר היא מבינה ש"הטובים" בספרים מתוארים תמיד כתמימים, חסרי כל יוזמה, אנשים התולים את גורלם בידי ההשגחה העליונה, ואילו "הרעים", חורשי המזימות, מפעילים את שכלם ושולטים בגורלם.... להמשך

    הספר זמין לקריאה במכשירים: