החל להקליד את מחרוזת החיפוש שלך בשורה מעל ולחץ Enter לביצוע החיפוש. לחץ על Esc לביטול החיפוש.

שלומית ליר

ד”ר שלומית ליר היא חוקרת מגדר באוניברסיטת בן-גוריון בנגב ובאוניברסיטת בר אילן.
היא מתמחה בתחום אקטיביזם, מגדר, מרחב ציבורי, קולנוע וניו-מדיה. כיזמית חברתית ד”ר ליר ייסדה ומנהלת את פועלות ברשת, מיזם חממה לקידום נשים במדיה החדשה.

ד”ר ליר כותבת בבמות שונות וערכה מספר ספרים פמיניסטיים בהם הספר בגוף ראשון 8 נשים 8 סיפורי חיים (פרדס, 2015) והספר לאחותי פוליטיקה פמיניסטית מזרחית (בבל ,2007) העוסק בזהות נשית מזרחית. ספר ביכורי שירתה # גם אני עומד לצאת השנה בהוצאת עיתון 77.

ליר היא יוזמת, עורכת ואוצרת התערוכה הקבוצתית הנודדת נשים מעלות סטטוס. היא יזמה והובילה ימי עיון, אירועי תרבות וסדנאות בנושאי אקטיביזם, פמיניזם, מגדר ותקשורת.

ד”ר ליר פועלת לקידום חקיקה לשוויון מגדרי. תרומתה לקידום נשים מתבטאת בין השאר בעיגון תפיסת  המגוון – diversity  בייצוג של נשים מכלל קבוצות החברה בדיונים מדיניים, בתקשורת ובמרחב הציבורי.  במסגרת זאת פעלה עם חברות כנסת לקידום תיקון 6 ג’ בחוק שוויון זכויות האישה הקובע שבוועדות ציבוריות יינתן ביטוי הולם לייצוגן של נשים ממגוון קבוצות החברה בתהליכים מדיניים.

ד"ר שלומית ליר היא חוקרת מגדר באוניברסיטת בן-גוריון בנגב ובאוניברסיטת בר אילן. היא מתמחה בתחום אקטיביזם, מגדר, מרחב ציבורי, קולנוע וניו-מדיה. כיזמית חברתית ד"ר ליר ייסדה ומנהלת את פועלות ברשת, מיזם חממה לקידום נשים במדיה החדשה. ד"ר ליר כותבת בבמות שונות וערכה מספר ספרים פמיניסטיים בהם הספר בגוף ראשון 8 נשים 8 סיפורי חיים (פרדס, 2015) והספר לאחותי פוליטיקה פמיניסטית מזרחית (בבל ,2007) העוסק בזהות נשית מזרחית. ספר ביכורי שירתה # גם אני עומד לצאת השנה בהוצאת עיתון 77. ליר היא יוזמת, עורכת ואוצרת התערוכה הקבוצתית הנודדת נשים מעלות סטטוס. היא יזמה והובילה ימי עיון, אירועי תרבות וסדנאות בנושאי אקטיביזם, פמיניזם, מגדר ותקשורת. ד"ר ליר פועלת לקידום חקיקה לשוויון מגדרי. תרומתה לקידום נשים מתבטאת בין השאר בעיגון תפיסת  המגוון – diversity  בייצוג של נשים מכלל קבוצות החברה בדיונים מדיניים, בתקשורת ובמרחב הציבורי.  במסגרת זאת פעלה עם חברות כנסת לקידום תיקון 6 ג' בחוק שוויון זכויות האישה הקובע שבוועדות ציבוריות יינתן ביטוי הולם לייצוגן של נשים ממגוון קבוצות החברה בתהליכים מדיניים.

ספרים של שלומית ליר שנמכרים באתר:
 • במבצע!
  דיו לבנה דיו שחורה
  דיו לבנה דיו שחורה פותחת צוהר לעולמן הפנימי של סופרות, תוך חשיפת המסתתר מאחורי מאחורי חוויות שונות הקשורות למלאכת הכתיבה. האסופה מאפשרת להכיר ולהוקיר נשים כותבות בישראל מתוך הצצה למתרחש על שולחן הכתיבה שלהן, ולעולמן הספרותי והרגשי כפי שהן מעלות... להמשך

  הספר זמין לקריאה במכשירים:
 • במבצע!
  בגוף ראשון
  בגוף ראשון בכתיבה חתרנית ונועזת, שמונה חוקרות מגדר שוברות טאבואים חברתיים, משתפות בחוויותיהן ממסעות החיים, ומנכיחות כהוגות ויוצרות את התובנה שהאישי הוא גם הפוליטי, ומה שמתרחש בעולמה של אישה אחת משמעותי לחייהן של נשים נוספות. "ספר ייחודי זה מעמיד במרכזו... להמשך

  הספר זמין לקריאה במכשירים:
 • הגדת פה-סח פמיניסטית
  הגדת פה-סח הגדה פמיניסטית לחג הפסח "כנגד ארבע בנות שתקה תורה: אחת חכמה, ואחת כעוסה, ואחת תמימה, ואחת שאינה יודעת לשאול". הגדה היא אחד הטקסטים היהודיים הנפוצים ביותר. במרכזה, עומדת התפיסה "והגדת לבנך" – כדרך להנחיל מורשת של זיכרון שתעמוד... להמשך

  הספר זמין לקריאה במכשירים: