החל להקליד את מחרוזת החיפוש שלך בשורה מעל ולחץ Enter לביצוע החיפוש. לחץ על Esc לביטול החיפוש.

רפאל בוכניק־חן

ד”ר רפאל ג’ בוכניק-חן, הוא אלוף משנה (בדימוס), עמית מחקר בכיר במרכז בגין-סאדאת למחקרים אסטרטגיים (בס”א), באוניברסיטת בר-אילן, בתחום היחסים הבינלאומיים.

ד”ר בוכניק-חן הוא מחברה של הביוגרפיה של וולטר איתן, מייסד משרד החוץ הישראלי, בכותר ‘דיפלומט ואיש סוד’. (הספר יצא לאור בשנת 2022, בהוצאת ‘דרורים’)

המחבר שירת במשך כ-30 שנה בתפקידים בכירים באגף המודיעין של צה”ל ובמערכת הביטחון, בין השאר, בחטיבת המחקר של אמ”ן, היחידה ללוחמת מודיעין (לו”ם) בתפקיד ראש מדור המבצעים החשאיים, מחלקת איסוף (בתפקיד ראש ענף הכוונת ותכנון האיסוף), המחלקה לקשרי חוץ (בתפקיד ראש ענף ר’, הממונה על תיאום קשרי המודיעין עם שירותי ביון צבאיים עמיתים בעולם), וראש מחלקת הבקרה באמ”ן (‘האיפכא מסתברא’).

בנוסף כיהן המחבר בתפקיד ממלכתי/דיפלומטי, כראש משלחת מטעם מערכת הביטחון במזרח הרחוק.

ד"ר רפאל ג' בוכניק-חן, הוא אלוף משנה (בדימוס), עמית מחקר בכיר במרכז בגין-סאדאת למחקרים אסטרטגיים (בס"א), באוניברסיטת בר-אילן, בתחום היחסים הבינלאומיים. ד"ר בוכניק-חן הוא מחברה של הביוגרפיה של וולטר איתן, מייסד משרד החוץ הישראלי, בכותר 'דיפלומט ואיש סוד'. (הספר יצא לאור בשנת 2022, בהוצאת 'דרורים') המחבר שירת במשך כ-30 שנה בתפקידים בכירים באגף המודיעין של צה"ל ובמערכת הביטחון, בין השאר, בחטיבת המחקר של אמ"ן, היחידה ללוחמת מודיעין (לו"ם) בתפקיד ראש מדור המבצעים החשאיים, מחלקת איסוף (בתפקיד ראש ענף הכוונת ותכנון האיסוף), המחלקה לקשרי חוץ (בתפקיד ראש ענף ר', הממונה על תיאום קשרי המודיעין עם שירותי ביון צבאיים עמיתים בעולם), וראש מחלקת הבקרה באמ"ן ('האיפכא מסתברא'). בנוסף כיהן המחבר בתפקיד ממלכתי/דיפלומטי, כראש משלחת מטעם מערכת הביטחון במזרח הרחוק.

ספרים של רפאל בוכניק־חן שנמכרים באתר:
  • הכשל המודיעיני והפתעת יום הכיפורים
    העיסוק בחקר הכשל הקולוסלי, ערב מלחמת יום הכיפורים, נותר כפצע פתוח גם כחלוף יובל שנים, ופולמוס רווי אמוציות עדיין מזין ארגומנטים של אסכולות לעומתיות בסביבה הביטחונית והאקדמית. ההיה למצרים עניין בחשיפה יזומה של ה'סימנים המעידים' למלחמה כדי להנחיל לישראל מסר... להמשך

    הספר זמין לקריאה במכשירים: