החל להקליד את מחרוזת החיפוש שלך בשורה מעל ולחץ Enter לביצוע החיפוש. לחץ על Esc לביטול החיפוש.

עמירם אורן

ד”ר עמירם אורן הוא גיאוגרף העוסק יותר משני עשורים במעשה ובמחקר של הגיאוגרפיה של הביטחון. ספר זה הוא עיבוד של עבודת הדוקטור שלו (2003) שכתב בחוג לגיאוגרפיה באוניברסיטת חיפה בנושא “צבא ומרחב במדינת ישראל: שימושי הקרקע של צה”ל ממלחמת העצמאות ועד מבצע סיני (1948–1956)”. ספרו הקודם “ארץ בחאקי: קרקע וביטחון בישראל” (2008, הוצאת כרמל).כתב יחד עם רפי רגב.
עמירם אורן הוא עמית מחקר במכון ון ליר בירושלים ומרכז משנת 2007 את קבוצת דיון “מרחב הביטחון” העוסקת בסוגיות שעניינן ממד הטריטוריאלי של הביטחון בישראל והשלכותיו. בשנים 2003–2007 ריכז במכון ון ליר, יחד עם שני עמיתים סדנת המחקר אחרת שבחנה את מעמד הביטחון בישראל. בשנים 1988–1996 שימש קצין באגף התכנון במטכ”ל ועסק בתכנון התשתית ובפריסת הקבע של צה”ל. בין היתר שימש נציג שר הביטחון בוועדות מחוזיות לתכנון ולבנייה. בשנת 1997 שירת במפקדת חילות השדה ועסק בתכנון שטחי אימונים ובניהולם.

ד"ר עמירם אורן הוא גיאוגרף העוסק יותר משני עשורים במעשה ובמחקר של הגיאוגרפיה של הביטחון. ספר זה הוא עיבוד של עבודת הדוקטור שלו (2003) שכתב בחוג לגיאוגרפיה באוניברסיטת חיפה בנושא "צבא ומרחב במדינת ישראל: שימושי הקרקע של צה"ל ממלחמת העצמאות ועד מבצע סיני (1948–1956)". ספרו הקודם "ארץ בחאקי: קרקע וביטחון בישראל" (2008, הוצאת כרמל).כתב יחד עם רפי רגב. עמירם אורן הוא עמית מחקר במכון ון ליר בירושלים ומרכז משנת 2007 את קבוצת דיון "מרחב הביטחון" העוסקת בסוגיות שעניינן ממד הטריטוריאלי של הביטחון בישראל והשלכותיו. בשנים 2003–2007 ריכז במכון ון ליר, יחד עם שני עמיתים סדנת המחקר אחרת שבחנה את מעמד הביטחון בישראל. בשנים 1988–1996 שימש קצין באגף התכנון במטכ"ל ועסק בתכנון התשתית ובפריסת הקבע של צה"ל. בין היתר שימש נציג שר הביטחון בוועדות מחוזיות לתכנון ולבנייה. בשנת 1997 שירת במפקדת חילות השדה ועסק בתכנון שטחי אימונים ובניהולם.

ספרים של עמירם אורן שנמכרים באתר:
 • שטחים מגויסים
  ראשית העשור השביעי לקיום מדינת ישראל, למרות תחומה הקטן והצפיפות הגדולה בה, מערכת הביטחון מחזיקה ומשפיעה על יותר מחצי(!) מהשטחה בתחומי הקו הירוק. מרבית נכסי המקרקעין הביטחוניים מהווים את התשתית הפיסית של צה"ל וגורמי הביטחון האחרים והם כוללים מחנות, מתקנים,... להמשך

  הספר זמין לקריאה במכשירים:
 • במבצע!
  ארץ בחאקי
  ברחבי המדינה, בלבה ובשוליה, בערים הגדולות והקטנות, באזורים המיושבים ובשטחים הפתוחים מצויים תשתיות ושטחים ביטחוניים המשתרעים על כמחצית משטחה. מדובר בתופעה גאוגרפית-מרחבית חסרת תקדים בהיקפה המוצגת בספר על היבטיה השונים ובהם הניגוד והדו-קיום בין השימוש בקרקע לצרכים ביטחוניים ולצרכים אזרחיים.... להמשך

  הספר זמין לקריאה במכשירים: