החל להקליד את מחרוזת החיפוש שלך בשורה מעל ולחץ Enter לביצוע החיפוש. לחץ על Esc לביטול החיפוש.

דנה ארמא

דנה ארמא, בת 52, אם לבת ומחברת חמישה ספרים. ספריה כולם ,ספרי מתח וריגול, מתארים את מצבה המורכב של ישראל במזרח התיכון, את פעילותם המבצעית של ארגוני הביון והכוחות המיוחדים המתמודדים עם אתגרים מבצעיים בזירה הבינלאומית. ארמא שוזרת בספריה פרשיות אמתיות, ולכן הגבולות שבין מציאות לדמיון מיטשטשים והקורא שואל את עצמו, מתי זה קרה ואיך לא ידעתי?

ה”קול” הייחודי של ארמא נובע מעצם העובדה שהיא מצליחה לארוג את אירועי האמת לדרמה אנושית רגישה, שמככבות בה דמויות מורכבות. הנשים המתוארות הן חזקות, חכמות וסקסיות ועם זאת, רגישות. הדמויות הגבריות אנושיות ושוברות מוסכמות טיפוסיות. כל הדמויות ביחד עוברות טלטלות במידה כזו שהקורא מזדהה איתן וחווה ביחד איתן את האירועים הרגישים ואת המתח.

את ספרה הראשון “מקריות מתוכננת” כתבה בעקבות פרשת המרמרה. למרות שהספר אינו עוסק ישירות בפרשה, היא מוזכרת בה. הגיבור, גיא ניאבה, לוחם שייטת השואף להתקבל למוסד שדמותו מבוססת על דמות אמיתית, מככב בכל הסדרה. הספר פורסם באמזון ב 2012 כשהוא מתורגם לאנגלית וזכה פעמיים להיות רב מכר.

ב 2017 יצא לאור ספרה השני בסדרה, “נכס תכול עיניים”. הספר תורגם לאנגלית ונמכר באמזון. בספר זה, חוקר גיבור הסדרה, גיא ניאבה פרשת ריגול של איראן בכור הגרעיני בדימונה. מהיותו ספר העוסק בזירה האיראנית ישראלית, הוא עורר הן תגובות זועמות והן פניות של גורמים באיראן אל ארמא שמצאו בכתוב מסר מעורר תקווה. הספר מעובד בימים אלו לתסריט אמריקאי.

הספר “מתקפה כוללת”, הינו השלישי והאחרון בסדרת סוכן המוסד “גיא ניאבה”.

“סודות בכספת” הוא הספר הראשון בסידרה בה גיבורת העלילה היא מיקה שוהם, קיבוצניקית יפיפייה ומרדנית. הספר מביא את קורותיה של פרשה המתגלגלת מערב פלישת הכוחות הגרמניים לבודפשט, דרך הקמת מדינת ישראל ועד לימינו אנו. העלילה נחשפת דרך עיניו של מוניה, המהווה דמות מפתח בפרשת הכספת המסתורית המביאה למותו ודרך עיניה של מיקה שחוקרת את הרצח.

דנה ארמא, בת 52, אם לבת ומחברת חמישה ספרים. ספריה כולם ,ספרי מתח וריגול, מתארים את מצבה המורכב של ישראל במזרח התיכון, את פעילותם המבצעית של ארגוני הביון והכוחות המיוחדים המתמודדים עם אתגרים מבצעיים בזירה הבינלאומית. ארמא שוזרת בספריה פרשיות אמתיות, ולכן הגבולות שבין מציאות לדמיון מיטשטשים והקורא שואל את עצמו, מתי זה קרה ואיך לא ידעתי? ה"קול" הייחודי של ארמא נובע מעצם העובדה שהיא מצליחה לארוג את אירועי האמת לדרמה אנושית רגישה, שמככבות בה דמויות מורכבות. הנשים המתוארות הן חזקות, חכמות וסקסיות ועם זאת, רגישות. הדמויות הגבריות אנושיות ושוברות מוסכמות טיפוסיות. כל הדמויות ביחד עוברות טלטלות במידה כזו שהקורא מזדהה איתן וחווה ביחד איתן את האירועים הרגישים ואת המתח. את ספרה הראשון "מקריות מתוכננת" כתבה בעקבות פרשת המרמרה. למרות שהספר אינו עוסק ישירות בפרשה, היא מוזכרת בה. הגיבור, גיא ניאבה, לוחם שייטת השואף להתקבל למוסד שדמותו מבוססת על דמות אמיתית, מככב בכל הסדרה. הספר פורסם באמזון ב 2012 כשהוא מתורגם לאנגלית וזכה פעמיים להיות רב מכר. ב 2017 יצא לאור ספרה השני בסדרה, "נכס תכול עיניים". הספר תורגם לאנגלית ונמכר באמזון. בספר זה, חוקר גיבור הסדרה, גיא ניאבה פרשת ריגול של איראן בכור הגרעיני בדימונה. מהיותו ספר העוסק בזירה האיראנית ישראלית, הוא עורר הן תגובות זועמות והן פניות של גורמים באיראן אל ארמא שמצאו בכתוב מסר מעורר תקווה. הספר מעובד בימים אלו לתסריט אמריקאי. הספר "מתקפה כוללת", הינו השלישי והאחרון בסדרת סוכן המוסד "גיא ניאבה". "סודות בכספת" הוא הספר הראשון בסידרה בה גיבורת העלילה היא מיקה שוהם, קיבוצניקית יפיפייה ומרדנית. הספר מביא את קורותיה של פרשה המתגלגלת מערב פלישת הכוחות הגרמניים לבודפשט, דרך הקמת מדינת ישראל ועד לימינו אנו. העלילה נחשפת דרך עיניו של מוניה, המהווה דמות מפתח בפרשת הכספת המסתורית המביאה למותו ודרך עיניה של מיקה שחוקרת את הרצח.

ספרים של דנה ארמא שנמכרים באתר:
 • במבצע!
  מתקפה כוללת
  מאת:
  אחרי מבצע מורכב במיוחד, גיא ניאבה, סוכן המוסד הותיק, מוצא את עצמו בפתחם של החיים האזרחיים. את תקופת החגים הוא מבלה עם משפחת אחיו בארצות הברית. אך השלווה שהוא מגלה שם מחדש מתפוגגת כשיונתן, אחיינו הצעיר, נחטף. גיא נשאב מיידית... להמשך

  הספר זמין לקריאה במכשירים:
 • במבצע!
  סודות בכספת
  מאת:
  מיקה היא קיבוצניקית צעירה ומרדנית שמתברכת ביופי בלתי רגיל ובזיכרון פנומנלי. היא עושה כל שביכולתה כדי למרוד בהוריה, כאשר בין השאר, בוחרת לעבוד ברפת ולחיות לצד מוניה, סבה האהוב, ממנו ירשה את הזיכרון יוצא הדופן. השיגרה של מיקה משתנה כאשר... להמשך

  הספר זמין לקריאה במכשירים:
 • במבצע!
  נכס תכול עיניים
  מאת:
  נהיד, ישראלית ממוצא איראני, גרושה יפהפייה, נאלצת לבצע פיגוע בכור הגרעיני הישראלי. מי שאמור לעצור אותה הוא גיא, סוכן מוסד, שנמצא במצב נפשי מורכב, אשר גורם לו להטיל ספק ביכולותיו. הוא נקרא לקחת חלק בחקירת הפרצה באבטחת הכור הגרעיני. כישלון... להמשך

  הספר זמין לקריאה במכשירים:
 • במבצע!
  מקריות מתוכננת
  מאת:
  גבריאלה היא מיליונרית יפהפייה, אספנית אמנות מוכרת, שמנהלת חיי משפחה למופת. היא מתפתה ונסחפת לתוך רומן עם לקוח מסתורי ומקסים. כאשר בנה ובעלה נחטפים ונרצחים היא מגלה שהם לא היו קורבנות מקריים, וכי האיש המסתורי אחראי למותם. כדי להיחלץ מעומק... להמשך

  הספר זמין לקריאה במכשירים: