סינגל מתורגם ראשון בעברית! סיפורה של הזדונית (סיפור קצר) מאת ג'ון סקאלזי

בימים אלו יצא לאור הסינגל הראשון בסדרת הסינגלים של הוצאת טרה ספרים: "סיפורה של הזדונית" מאת הסופר האמריקאי העכשווי ג'ון סקאלזי, זוכה פרס הוגו לשנת 2013, בתרגומו של חגי אברבוך.

 

"קפטן מייקל אובוויג'ה רודף בשם הקונפדרציה אחרי ספינת אויב טארינית במשחק מורכב של חתול ועכבר. אך כשהוא פוקד על ספינתו להנחית מהלומת מוות על האויב, מתרחש דבר בלתי צפוי העשוי להיות מסוכן הרבה יותר לקפטן אובוויג'ה – ולקונפדרציה כולה."

 

ג'ון סקאלזי (1969) הינו מהידועים שבין סופרי המדע הבדיוני האמריקאים העכשוויים, וכיהן כנשיא אגודת סופרי המד"ב והפנטסיה האמריקאים. סקאלזי פרסם ספרי מד"ב ועיון רבים והוא מפורסם בעיקר בשל סדרת ספרי "מלחמת האדם הזקן" שכתב. בשנה האחרונה (2013) זכה סקאלזי בפרס הוגו לרומן המד"ב הטוב ביותר.

 

מה זה סינגלים ואיך זה שלא שמענו עליהם עד היום?

סינגלים (singles או e-book singles וגם e-book shorts או e-shorts) הם פורמט ספרותי חדשני, המתקיים אך ורק בעולם הספרים האלקטרוניים, ואינו קיים בעולם הדפוס. מדובר בטקסטים קצרים יחסית (סיפור קצר, נובלה, מאמר, מסה), בעלי זכות קיום עצמאית, המוצגים באורכם הטבעי. טקסטים אלו ארוכים בדרך כלל מכדי להיכלל במגזין אך קצרים מכדי להיות מודפסים בספר. בשל כך לא נמצא להם בעבר מקום בעולם ההוצאה המסורתית לאור. בשנים האחרונות, עם המעבר לעולם המו"לות הדיגיטלית, צובר פורמט זה נפח משמעותי בארה"ב (החל משנת 2011) ובמדינות נוספות, ועתה, לראשונה, מוצג הפורמט לקוראים גם בישראל. פורמט זה מאפשר חשיפה רעננה ונגישה לטקסטים רבים, בעלות הוגנת ונמוכה ביותר לקוראים.

 

טרה ספרים היא הוצאת ספרים עצמאית וחדשה המתמקדת בהוצאה דיגיטלית לאור של ספרות מתורגמת לעברית (סיפורת ועיון). את ספרי ההוצאה ניתן לרכוש באתרי מכירות הספרים האלקטרוניים בעברית ברשת. בשנת 2013 יצאו לאור בהוצאת טרה שני קבצי סיפורים קצרים מאת פיליפ ק' דיק (בתרגומו של חגי אברבוך): "האדם שמחוץ למשוואה וסיפורים אחרים" ו"פוסטר, אתה מת וסיפורים אחרים".

 

במסגרת סדרת הסינגלים של טרה צפויים לצאת לאור בחודשים הקרובים מספר סיפורים קצרים ונובלות, מאת סקאלזי וסופרים מקוריים ומעניינים אחרים, כמו גם סינגלים בתחום העיון (סיפורו האמיתי והבלתי מוכר של אריק אריקסון, המרגל האמריקאי החשוב ביותר במלחמת העולם השניה, וכן סיפורם של 20 הימים האחרונים של הרייך השלישי, כשהם מתוארים באמצעות טוויטים מאת שלל הדמויות המעורבות).