החל להקליד את מחרוזת החיפוש שלך בשורה מעל ולחץ Enter לביצוע החיפוש. לחץ על Esc לביטול החיפוש.

מרדכי יאיר

נולדתי וגדלתי בירושלים בשנות השישים (1961) בילדותי חוויתי את מלחמת ששת הימים ממש קורב לבית (אפילו ראיתי מטוס נופל) ולאחר שש שנים (בגיל 12) את מלחמת יום כיפור, מלחמה שהתרחשה רחוק מהבית, אך היוותה איום ממשי על קיומה של המדינה. בין שתי המלחמות למדתי לנגן על כינור במשך 3 שנים, מגיל 8 עד גיל 11 ולמרות שהפסקתי לנגן, האהבה למוסיקה לא נעלמה והיא מלווה אותי כל חיי – ג׳אז, רוק, ברזילאית ועוד.

בצבא שירתתי בנח״ל בתקופת מלחמת לבנון הראשונה, אך לא ממש לקחתי חלק בלחימה.

הייתי חבר בגרעין נח״ל שהקים את קיבוץ ״קדרים״ בגליל, אך כעבור שנתיים חזרתי לירושלים והתקבלתי ל״בצלאל״, שם למדתי לתואר ראשון בעיצוב גרפי. במהלך הלימודים, לאחר שנה שלישית, התחתנתי ועם סיום הלימודים עברנו לתל אביב, שם אשתי סיימה תואר שני בפסיכולוגיה (בהמשך גם דוקטורט) ושם גם נולדו 3 בנותינו.

בשנים אלו עבדתי במשרדי פרסום כארטדירקטור וגם גיליתי את כישורי כקופירייטר. כמו כן ובלי קשר, אני עוסק כתחביב במגוון תחומי אומנות: ציור ורישום, שירה ומשחק (בתיאטרון פלייבק) ויש לי אוסף של כלי נגינה (אולי כפיצוי על זה שלא למדתי לנגן).

בשנת 2002 הפכתי לעצמאי ולמרות החששות וחוסר הודאות, הקמתי עסק מצליח, בשנת 2012 התגרשתי לאחר משבר ארוך ויחד עם הגירושין עברתי תהליך של התפתחות אישית, אותו אני מתאר בפירוט בסוף הספר, בעקבות אותו תהליך כתבתי ספר זה.

נולדתי וגדלתי בירושלים בשנות השישים (1961) בילדותי חוויתי את מלחמת ששת הימים ממש קורב לבית (אפילו ראיתי מטוס נופל) ולאחר שש שנים (בגיל 12) את מלחמת יום כיפור, מלחמה שהתרחשה רחוק מהבית, אך היוותה איום ממשי על קיומה של המדינה. בין שתי המלחמות למדתי לנגן על כינור במשך 3 שנים, מגיל 8 עד גיל 11 ולמרות שהפסקתי לנגן, האהבה למוסיקה לא נעלמה והיא מלווה אותי כל חיי – ג׳אז, רוק, ברזילאית ועוד. בצבא שירתתי בנח״ל בתקופת מלחמת לבנון הראשונה, אך לא ממש לקחתי חלק בלחימה. הייתי חבר בגרעין נח״ל שהקים את קיבוץ ״קדרים״ בגליל, אך כעבור שנתיים חזרתי לירושלים והתקבלתי ל״בצלאל״, שם למדתי לתואר ראשון בעיצוב גרפי. במהלך הלימודים, לאחר שנה שלישית, התחתנתי ועם סיום הלימודים עברנו לתל אביב, שם אשתי סיימה תואר שני בפסיכולוגיה (בהמשך גם דוקטורט) ושם גם נולדו 3 בנותינו. בשנים אלו עבדתי במשרדי פרסום כארטדירקטור וגם גיליתי את כישורי כקופירייטר. כמו כן ובלי קשר, אני עוסק כתחביב במגוון תחומי אומנות: ציור ורישום, שירה ומשחק (בתיאטרון פלייבק) ויש לי אוסף של כלי נגינה (אולי כפיצוי על זה שלא למדתי לנגן). בשנת 2002 הפכתי לעצמאי ולמרות החששות וחוסר הודאות, הקמתי עסק מצליח, בשנת 2012 התגרשתי לאחר משבר ארוך ויחד עם הגירושין עברתי תהליך של התפתחות אישית, אותו אני מתאר בפירוט בסוף הספר, בעקבות אותו תהליך כתבתי ספר זה.

ספרים של מרדכי יאיר שנמכרים באתר:
  • התנ"ך ואינטליגנציה רגשית
    מתי נכתב התנ"ך? והאם יתכן שהוא התחיל להיכתב לפני תחילת הספירה היהודית? האם יכול להיות שילד קטן כתב את התורה? מה באמת נברא בסיפור הבריאה? מהו עץ הדעת? האם באמת היו אברהם, משה וכל שאר הדמויות מהתנ"ך? ומיהו אלוהים, לפי... להמשך

    הספר זמין לקריאה במכשירים: