החל להקליד את מחרוזת החיפוש שלך בשורה מעל ולחץ Enter לביצוע החיפוש. לחץ על Esc לביטול החיפוש.

אילנה אלראי-ברוש

תלמידת הגמנסיה  העברית ברחביה בין השנים 1960 עד 1972 וחניכת שבט “מצדה” של תנועת הצופים. 

בעלת תואר בשפה ובספרות אנגלית וצרפתית מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

אילנה נשואה ואם לשלושה ילדים בוגרים.

אחת מיועצות התוכן של “מילון בן יהודה שטראסה – ייקית מדוברת בארץ ישראל” שיצא לאור בשנת 2012 והיה לרב מכר. מאז סיום שנות עבודתה ופרישתה לגמלאות – ממשיכה להתנדב בארגון יוצאי מרכז אירופה – ארגון הייקים;  באקי”ם ירושלים (אקי”ם נוסדה על ידי סבתה ד”ר מלכה מלי שפיגל ז”ל , ואביה מיכאל  ז”ל המציא את השם – כאקרונים של “אגודה לקימום ילדים מפגרים” ובהתבססו על פסוק מספר איוב) ובשנים האחרונות גם בתהל”ה – ארגון הורים לתמיכה בהורים של להט”בים.

תלמידת הגמנסיה  העברית ברחביה בין השנים 1960 עד 1972 וחניכת שבט "מצדה" של תנועת הצופים.  בעלת תואר בשפה ובספרות אנגלית וצרפתית מהאוניברסיטה העברית בירושלים. אילנה נשואה ואם לשלושה ילדים בוגרים. אחת מיועצות התוכן של "מילון בן יהודה שטראסה - ייקית מדוברת בארץ ישראל" שיצא לאור בשנת 2012 והיה לרב מכר. מאז סיום שנות עבודתה ופרישתה לגמלאות – ממשיכה להתנדב בארגון יוצאי מרכז אירופה - ארגון הייקים;  באקי"ם ירושלים (אקי"ם נוסדה על ידי סבתה ד"ר מלכה מלי שפיגל ז"ל , ואביה מיכאל  ז"ל המציא את השם – כאקרונים של "אגודה לקימום ילדים מפגרים" ובהתבססו על פסוק מספר איוב) ובשנים האחרונות גם בתהל"ה – ארגון הורים לתמיכה בהורים של להט"בים.

ספרים של אילנה אלראי-ברוש שנמכרים באתר:
  • סוף עונת המשמשים
    סוף עונת המשמשים, מסע בין תחנות חייה של המשוררת,  שעוסקת בכתיבה שנים רבות. לקט שיריה המובאים לקורא בספרה זה נע בין האישי - לכללי - למקומי, לירושלמי ולאוניברסאלי. הקול העולה מן השירים הוא לסירוגין קולה של הילדה וקולה של האשה. להמשך

    הספר זמין לקריאה במכשירים: